W finałowej batalii mundialu kadra narodowa Polski w siatkówkę odniosła klęskę rezultatem 1 do 3 z drużyną narodową Włoch!

W finałowej batalii mundialu kadra narodowa Polski w siatkówkę odniosła klęskę rezultatem 1 do 3 z drużyną narodową Włoch!

Wiele fanów siatkówki doskonale wie o tym, jak kluczowym turniejem są mistrzostwa świata. To wiedzą zwłaszcza wielbiciele tej dyscypliny w Polsce, ponieważ kadra Polski w siatkówkę od wielu lat zwycięża na międzynarodowej arenie. Nikogo nie dziwi więc to, że w naszym kraju zapanowała ekstaza, gdy przedstawiono zmianę organizatora mundialu. Na początku turniej miał odbyć się w Rosji, ale z uwagi na terrorystyczne działania organizacja została odebrana Rosji. Światowa federacja siatkarska nie zamartwiała się jednak, ponieważ Polska już wiele razy pokazała, iż jest w stanie organizować wydarzenie o tak wysokiej randze. Przed ośmioma laty światowe mistrzostwa także organizowane były na halach w naszym kraju i wtedy polska kadra narodowa w siatkówkę zdobyła tam złoty krążek. Ogromna ilość sympatyków siatkówki wierzyła to, że i w tym przypadku będzie podobnie.

Reprezentacja Polski w siatkówkę od pierwszego meczu światowych mistrzostw radziła sobie doskonale i należy to przyznać. Wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze do drugiej obrony mistrzostwa świata, ponieważ bez większych kłopotów ogrywaliśmy kolejnych rywali. W meczu o finał po pięciosetowym boju zwyciężyliśmy brazylijską drużynę narodową rezultatem trzy do dwóch. Rywalem polskiego zespołu w finale mistrzostw świata była włoska kadra. Jest to bez najmniejszych wątpliwości drużyna, w której zobaczyć można wielu uzdolnionych zawodników. Udowodnili oni na halach w Polsce, że w kolejnych latach będzie trzeba się z nimi liczyć. Kadra Polski świetnie zaczęła finałowe spotkanie, zwyciężając w secie numer I wynikiem 25 do 22. Kolejne odsłony to był jednak już popis gry reprezentacji Włoch. Spora liczba pomyłek z naszej strony i naprawdę skuteczna gra narodowej kadry Włoch doprowadziła do tego, że to właśnie oni triumfowali w pojedynku finałowym wynikiem 1 do 3. Finalnie polska kadra zajęła drugie miejsce na światowych mistrzostwach i należy podkreślić fakt, iż to też jest gigantyczny sukces.|Polska drużyna finalnie wywalczyła drugie miejsce na światowych mistrzostwach i trzeba zaznaczyć to, iż to również jest gigantyczny sukces.|miejsce numer dwa na mistrzostwach świata finalnie wywalczyła drużyna polska i warto zaznaczyć to, że to także jest ogromny sukces.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy