Nasi reprezentanci zwyciężyli albańską drużynę narodową i są znacznie bliżej gry w barażach! Bardzo trudna przeprawa zespołu polskiego w kwalifikacyjnych zmaganiach do mundialu!

Nasi reprezentanci zwyciężyli albańską drużynę narodową i są znacznie bliżej gry w barażach! Bardzo trudna przeprawa zespołu polskiego w kwalifikacyjnych zmaganiach do mundialu!

Zakwalifikowanie się do światowych mistrzostw jest z całą pewnością niezwykle ważne dla futbolowych fanów z całego świata. Rozgrywane aktualnie zmagania kwalifikacyjne zostały w takim przypadku wyjątkowo rozegrane później zważywszy na pandemiczną sytuacją z zeszłego roku. Walkę w eliminacjach do katarskiego mundialu polska reprezentacja piłkarska zainaugurowała z nowo zatrudnionym selekcjonerem Sousą, którego misją jest ustawić drużynę do walki o awans na rozgrywane w przyszłym roku światowe mistrzostwa w Katarze. Początek rywalizacji w kwalifikacjach dla Polski nie był wyjątkowo udany, jednak najważniejsze jest to, iż udało się wywalczyć kilka kluczowych oczek. Narodowa drużyna Albanii, która przed pierwszy gwizdkiem w tym meczu znajdowała się o jedno miejsce wyżej w klasyfikacji naszej grupy była we wtorek na wieczór rywalem polskiej drużyny narodowej. To znaczyło, że jeżeli zawodnicy polscy wciąż chcieli marzyć o dostaniu się na katarskie mistrzostwa świata to powinni zdobyć komplet punktów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że start tego meczu był bardzo wyrównane i niezwykle ciężko było wskazać głównego faworyta do zgarnięcia trzech punktów. Rezultatem zero do zera zakończyła się pierwsza część meczu, co na pewno było dużo lepszą sytuacją dla narodowej reprezentacji Albanii. Znacznie lepiej wyglądała o wiele lepiej forma reprezentantów Polskich i byliśmy znaczne bliżej ustrzelenia bramki. Finalnie to reprezentacja piłkarska Polski była w stanie zdobyć bramkę i wyjść na prowadzenie podczas tego pojedynku. Karol Świderski, który na boisku pojawił się w drugiej połowie sfinalizował świetne dogranie Klicha Mateusza. Selekcjoner Paulo Sousa kolejny raz udowodnił, że potrafi wprowadzać graczy z ławki rezerwowych podczas meczu. Na chwilę starcie zostało wstrzymane z uwagi na dramatyczne reakcje albańskich sympatyków. Jednak to polscy reprezentanci mogli cieszyć się z powodu pełnej puli punktów, gdyż po restarcie meczu nic się nie zmieniło. Uzyskany na terenie Albańczyków rezultat jeden do zera to wyśmienita informacja w kontekście zmagań o awans do światowych mistrzostw. W tej chwili reprezentacja piłkarska Polski plasuje się na drugim miejscu i kwestia promocji do zmagań barażowych jest uzależniona wyłącznie od naszych graczy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy