Narodowa drużyna Polski już poznała przeciwnika w walce o awans do światowego czempionatu w Katarze! Zawodnicy polscy rywalizować będą z rosyjską drużyną w rywalizacji półfinałowej baraży!

Narodowa drużyna Polski już poznała przeciwnika w walce o awans do światowego czempionatu w Katarze! Zawodnicy polscy rywalizować będą z rosyjską drużyną w rywalizacji półfinałowej baraży!

ostatnia prosta kwalifikacyjnych zmagań do światowych mistrzostw ze strony drużyny Polski była naprawdę przeciętna i nie ma co do tego wątpliwości. W końcowym rozrachunku piłkarze polscy byli w stanie zapewnić sobie występ w barażowych zmaganiach, ale ze zbyt dużą arogancją przystąpili do rozgrywki z reprezentacją narodową Węgier. Przegranej nie dało się uniknąć i właśnie dlatego nie byliśmy rozstawieni w trakcie losowania barażowych par. Los przydzielił nam względnie łatwą barażową ścieżkę więc jednak się nam poszczęściło. Rosyjska reprezentacja narodowa, która na zeszłych światowych mistrzostwach zdołała dotrzeć aż do ćwierćfinału ma być Pierwszym oponentem polskich reprezentantów. Dla graczy selekcjonera Czerczesowa Stanisława był to bez wątpienia świetny wynik, jednak po tym mundialu ich gra nie wyglądała za dobrze. Chociażby dlatego możemy liczyć na to, iż będziemy w stanie wywalczyć promocję do starcia finałowego barażowego turnieju o miejsce na czempionacie światowym w Katarze.

Na szkoleniowca piłkarskiej polskiej reprezentacji Sousę chwilę przed rozlosowaniem barażowych par runęła ogromna krytyka za skład, który zdecydował się puścić w pojedynku z narodowym zespołem Węgier. Spore grono specjalistów przed ważnymi meczami dyskutowało nad tym, aby sięgnąć po zupełnie świeżego selekcjonera. Pomimo tego Sousa zatrzymał swój stołek i trzeba pamiętać, że miał przy rozlosowaniu dużo szczęścia. W ten sposób byliśmy w stanie uniknąć niezwykle ciężkiej batalii z włoskim zespołem, czyli w tej chwili panującymi czempionami Europy. W decydującym starciu rywalizować będziemy na Narodowym z wygranym starcia pomiędzy szwedzką narodową kadrą, a czeską drużyną narodową jeżeli będziemy w stanie ograć drużynę narodową Rosji. Bez cienia wątpliwości starcie ze szwedzkimi zawodnikami byłoby świetną możliwością do odegrania się za klęskę rezultatem dwa do trzech na mistrzostwach Starego Kontynentu. Warto pod uwagę brać to, iż starcie z rosyjską kadrą nie będzie dla naszej drużyny zbyt łatwe. Drużyna polska będzie musiała wdrapać się na wyżyny własnych umiejętności piłkarskich jeżeli chcemy dalej myśleć o awansie do światowych mistrzostw w Katarze.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy