na francuskich boiskach było naprawdę ekscytująco i mogliśmy zobaczyć naprawdę dużo goli podczas weekendu! Niezwykły mecz w niedzielę we francuskiej ekstraklasie zaliczyli piłkarze PSG!

na francuskich boiskach było naprawdę ekscytująco i mogliśmy zobaczyć naprawdę dużo goli podczas weekendu! Niezwykły mecz w niedzielę we francuskiej ekstraklasie zaliczyli piłkarze PSG!

Latami liga francuska była uważana przez specjalistów od piłki nożnej za rozgrywki z niższej półki. Z reguły nie było tam dobrze prowadzonych drużyn, które byłyby w stanie do samego końca rywalizować w Lidze Mistrzów. Na początku poprzedniej dekady jednakże do PSG wkroczył świeży prezes, który zainaugurował nową erę dla paryskiego zespołu a także ligi francuskiej. Liga francuska od przejęcia PSG stała się o wiele bardziej doceniana i piłkarze chętniej zgadzali się na transakcje do klubów francuskich. W tym właśnie newsie mamy w planach się skoncentrować na tym, co w obecnej chwili dzieje się we francuskich rozgrywkach. Z pewnością aktualnie najmocniejszym zespołem w Ligue 1 jest PSG, które po raz kolejny bez większych komplikacji kroczy ku mistrzowskiemu tytułowi. Obecnie zdaje się, iż brakuje w ekstraklasie francuskiej klubu, który byłby w stanie zakończyć hegemonię graczy Paris Saint Germain.

Ekipa trenowana przez szkoleniowca Pochettino Mauricio na wieczór w niedzielę pokonała Stade de Reims wynikiem 4 do 0. Takim sposobem gracze Paris Saint Germain mieli w stanie dopisać do własnego dorobku następne naprawdę ważne w kontekście rywalizacji o tytuł mistrza kraju trzy punkty. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż swoją pierwszą bramkę dla Paris Saint Germain podczas tego starcia ustrzelił Ramos, który w letnim okienku transferowym został pozyskany z madryckiego Realu. Najciekawsze starcie rozegrało się między Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace i to nie podlega wątpliwości. Zespół gości w trakcie obecnego sezonu rywalizuje o grę w europejskich pucharach, lecz w trakcie tego spotkania byli zmuszeni pogodzić się z przegraną. Rezultatem 4:3 zwyciężyli piłkarze z Bordeaux, co bez żadnych wątpliwości mogło podobać się piłkarskim wielbicielom, którzy zasiadali na trybunach w dniu spotkania. Pełne 90 minut na rezerwie spędził natomiast Majecki Radosław, którego Monaco okazało się słabiej przygotowane od Montpellier i przegrało wynikiem 2 do 3. Należy podkreślić, że to była naprawdę elektryzująca kolejka ligi francuskiej.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy