Triumfatora mistrzostw świata Formuły 1 poznamy dopiero po ostatnim wyścigu trwającego wciąż sezonu! Fenomenalne emocje i triumf Hamiltona w rundy o GP Arabii Saudyjskiej!

Triumfatora mistrzostw świata Formuły 1 poznamy dopiero po ostatnim wyścigu trwającego wciąż sezonu! Fenomenalne emocje i triumf Hamiltona w rundy o GP Arabii Saudyjskiej!

Fani sportów motorowych dalej nie otrzymali odpowiedzi na najważniejsze zagadnienie, a do finalnego zakończenia aktualnie trwającego sezonu Formuły 1 sezonu F1 został tylko już 1 wyścig. W w zmaganiach w Formule 1 od wielu lat nie było takiej sytuacji, by zdobywcę tytułu mistrzowskiego poznać dopiero pod koniec decydującego wyścigu sezonu. Z tej perspektywy patrząc aktualny sezon jest bez cienia wątpliwości wyjątkowy. W obecnym sezonie wyłącznie dwóch kierowców się liczyło podczas walki o tytuł mistrzowski i trzeba podkreślić ten fakt. Mowa oczywiście o Hamiltonie ze stajni Mercedesa AMG Petronas oraz Maxie Verstappenenie z zespołu Red Bull Racing. Wciąż rządzący mistrz doczekał się w aktualnym sezonie przeciwnika, który zdołał walczyć z nim. Hamilton podczas trwania w trakcie wyścigu w Arabii Saudyjskiej miał okazję zrównać się punktami z kierowcom pochodzenia holenderskiego i faktycznie ta misja mu wyszła. Dzięki rezultatom wyścigu o GP Arabii o zdobyciu tytułu mistrza świata decydować będzie ostatni pojedynek tego sezonu.

Dyspozycja wspomnianych wyżej kierowców na dystansie całego sezonu była fantastyczna i nie da się tego ukryć. Już po pierwszym wyścigu Ci dwaj zawodnicy definitywnie odskoczyli reszcie zawodników i udowodnili im, kto tak naprawdę może mieć nadzieję w rywalizacji o mistrzowski tytuł F1. Kierowcy z innych stajni mieli możliwość tylko prowadzić rozważania nad tym który z tej dwójki finalnie zdobędzie mistrzowski tytuł Formuły 1 oraz obserwować ich rywalizację o najwyższe miejsca. W trakcie aktualnie trwającego sezonu było dużo emocji i bardzo często miały miejsce incydenty między tymi dwoma bardzo dobrymi kierowcami i warto uświadomić to sobie. Obaj zawodnicy mimo wielkich emocji darzą się wzajemnym respektem i zaznaczają, że w rozstrzygającym wyścigu sezonu zwycięży ten lepszy kierowca. Dla wszystkich sympatyków F1 fakt, iż rywalizacja o tytuł mistrza świata F1 rozwiąże się dopiero w trakcie podczas Grand Prix Abu Dhabi jest z całą pewnością niezwykły. Rozstrzygający wyścig podczas tego sezonu F1 zapewnić nam może wiele emocji i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Możemy więc tylko czekać na ostatnie zakończenie pomiędzy tymi dwoma świetnymi zawodnikami.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy