Gracze Borussii Dortmund byli kompletnie bezbronni i w końcowym rozrachunku odnieśli porażkę rezultatem 0 do 4! Fenomenalny triumf Ajaxu w Champions League!

Gracze Borussii Dortmund byli kompletnie bezbronni i w końcowym rozrachunku odnieśli porażkę rezultatem 0 do 4! Fenomenalny triumf Ajaxu w Champions League!

Futbolowi sympatycy zebrani na stadionie w Amsterdamie mieli możliwość śledzić fenomenalny pojedynek. We wtorkowy wieczór miejscowy Ajax Amsterdam podejmował na własnym obiekcie dortmundzką Borussię, czyli naprawdę mocną zespół z niemieckich rozgrywek. Mistrz holenderskich rozgrywek świetnie zaczął zmagania w obecnej edycji Pucharu Europy i na początku warto o tym wspomnieć. Mistrzowie holenderskich rozgrywek przed pojedynkiem we wtorek mieli na koncie dwie wygrane i w meczu z Borussią ich zamierzeniem ponownie były trzy oczka. Gracze Borussii z Dortmundu także mieli ochotę na zwycięstwo w tym pojedynku i w tym przypadku nie miało być tak łatwo. Trzeba jednak podkreślić, iż w tym spotkaniu ciężko było wytypować faworyta do zwycięstwa. Obie drużyny posiadały równe szanse i wszystko miało się rozstrzygnąć w przeciągu 90. minut. Bez wątpienia tak kiepskiego meczu ze strony Borussii i jednocześnie tak nadzwyczajnego spotkania piłkarzy mistrza holenderskiej ligi mało kto oczekiwał.

Rzeczywistość jednak się okazała niesamowicie brutalna dla fanów ekipy niemieckiej. Piłkarze mistrza Eredivise od początku tego meczu prezentowali się znacznie lepiej od swoich przeciwników. Haaland Erling Będący w niesamowitej dyspozycji w tym sezonie był podczas trwania tego spotkania kompletnie wyłączony i nie potrafił wyszukać drogi do bramki przeciwnika. Ajax Amsterdam natomiast był bardzo skuteczny, czego perfekcyjnym dowodem jest ostateczny wynik starcia. Gracze ekipy mistrza holenderskich rozgrywek zwyciężyli rezultatem cztery do zera i tym samym umocnili się na pierwszej lokacie w grupie. Bez cienia wątpliwości ta wygrana ich przybliża do awansu do pucharowej fazy, która będzie się rozgrywać na wiosnę. Do spotkania rewanżowego, które rozegrane zostanie na ich stadionie gracze BVB mają dwa tygodnie na uszykowanie się. To bez cienia wątpliwości będzie szansa do tego, aby chociaż delikatnie zrehabilitować za zły wynik na obiekcie w Amsterdamie. Formą pokazywaną przez piłkarzy trenera Ten Haga są zafascynowani futbolowi sympatycy z Europy i zaczynają mieć nadzieję w powtórkę rezultatu z sezonu 2018/2019, kiedy to to Ajax awansował aż do 1/2 finału Pucharu Europy zwyciężając wcześniej wiele faworyzowanych zespołów.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy