Górnik pokonał piłkarzy drużyny Legii rezultatem 1:0! Kontynuacja bardzo słabej gry warszawskiej Legii w rozgrywkach Ekstraklasy!

Bez żadnych wątpliwości w aktualnie trwającym sezonie ligi polskiej Legia z Warszawy gra naprawdę słabo. zawodnicy Legii to aktualni mistrzowie polskich rozgrywek i rozsądnie wziąć to pod uwagę, a w tej chwili zajmują pozycję w końcówce tabeli. Złą passę Warszawiaków miało finalnie ukrócić, lecz i w tym przypadku brakowało zgrania do tego, aby wywalczyć komplet punktów. Od początku meczu piłkarze Górnika wyglądali na dobrze uszykowanych i podczas pierwszej części warszawska Legia nie dała rady przeciwstawić się im. Zawodnicy Górnika Zabrze po pierwszej odsłonie meczu prowadzili wynikiem 2:0 i wiele na to wskazywało, że będzie to następna z kolei przegrana mistrza Polski. Lecz w początkowych minutach drugiej połowy meczu piłkarze Legii zaczęli atakować i byli w stanie doprowadzić do rezultatu remisowego. Wówczas będący na trybunach fani piłki nożnej mogli liczyć na wielkie emocje na koniec tego pojedynku.

I rzeczywiście bardzo ekscytujące były końcowe minuty spotkania. Przede wszystkim przez wzgląd na dyspozycji graczy Górnika Zabrze, którzy w rozrachunku ostatecznym zwyciężyli to starcie. Bramkę dającą triumf zdobył w samej końcówce Kubica, który zdołał wykorzystać fantastyczne zagranie od Janzy Erika. Swoją pierwszą bramkę po przejściu do ligi polskiej ustrzelił zdobywca mistrzostwa świata sprzed 7 lat, czyli Podolski Lukas i należy wziąć to pod uwagę. Nie da się ukryć, że był to niesamowity moment dla tego gracza. Natomiast Legia z Warszawy przegrała 7 mecz z rzędu i na ten moment znajduje się na 17 lokacie w tabeli ligowej. To jest niezwykle fatalny sezon, jak na panującego wciąż mistrza PKO Ekstraklasy i należy zwrócić na to uwagę. Jeżeli gracze Legii chcieliby w dalszym ciągu grać w polskiej lidze to powinni powrócić do dobrej dyspozycji. Mistrz polskiej ligi w innym przypadku zaskakująco spadnie do ligi niżej.