Fenomenalny wynik oraz incydent faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy! Ricciardo odniósł zwycięstwo we Włoszech, a Norris Lando wywalczył drugą pozycję!

Fenomenalny wynik oraz incydent faworytów podczas wyścigu Grand Prix Monzy! Ricciardo odniósł zwycięstwo we Włoszech, a Norris Lando wywalczył drugą pozycję!

Obecny sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę pasjonujący i warto to zrozumieć. Rywalizacja o tytuł mistrza świata jeśli chodzi o ostatnie sezony została opanowana przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a mówiąc dokładniej Hamiltona Lewisa. W poprzednim sezonie kierowca pochodzenia brytyjskiego sięgnął po 7 tytuł mistrza świata, co pozwoliło mu się zrównać w sumie pucharów za mistrzostwo z fantastycznym Schumacherem. W obecnie rozgrywającym się sezonie zawodnik pochodzenia brytyjskiego już nie ma aż tak lekko w rywalizacji o następny tytuł mistrzowski. Spowodowane to jest obecnością w stawce kierowców Maxa Verstappena, który również marzy o tym, aby zgarnąć tytuł mistrzowski F1. Od pierwszego wyścigu walka pomiędzy tymi dwoma kierowcami jest bardzo zaciekła i trudno wskazać który z nich po ostatnim wyścigu sezonu sięgnie po mistrzowski tytuł. Następną rundą rywalizacji tych 2 zawodników był wyścig we Włoszech, czyli Grand Prix Monzy. Dla szerokiego grona kierowców to naprawdę przyjemny tor, a w trakcie trwania tego weekendu na torze pojawił się Robert Kubica którego zadaniem było zastąpić Raikkonena, który zaraził się koronawirusem.

Eliminacje do wyścigu o włoskie GP zagwarantowały motoryzacyjnym fanom zebranym na trybunach ogrom pasjonujących emocji. Zakręt numer jeden niedzielnego ścigania zafundował widzom zaciętą rywalizację, z której najlepiej wyszli Ricciardo Daniel i Verstappen. Bez cienia wątpliwości kluczowe dla przebiegu niedzielnego wyścigu były odwiedziny zawodników w alei serwisowej. Właśnie po zmianie opon doszło do zaskakującej kraksy. Lewis Hamilton i Verstappen Max rywalizowali w bardzo ciasnym zakręcie i w chwili, gdy wyglądało na to, iż jest to koniec batalii, obaj kierowcy zderzyli się kołami, a samochód holenderskiego kierowcy upadł na bolidzie kierowanym przez brytyjskiego kierowcę. To bez żadnych wątpliwości była niespodziewana chwila dla sympatyków motoryzacji zasiadających na trybunach, lecz żadnemu z nich nie stało się nic złego. Najbardziej na tej sytuacji umiejętnie skorzystali zawodnicy McLarena, którzy wyścig niedzielny zakończyli na dwóch pierwszych miejscach. Daniel Ricciardo wygrał niedzielny wyścig, a na pozycji numer 2 uplasował się Norris. Dla stajni McLarena to bez żadnych wątpliwości fenomenalne osiągnięcie i ten wynik mocno wspomoże ich w batalii o miejsce trzecie w tabeli konstruktorów.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy