CF Villarreal pokonał ekipę Czerwonych Diabłów i tym samym wyciągnął rękę po puchar! Wielkie przeżycia w batalii finałowej turnieju europejskiej ligi!

Duża ilość piłkarskich sympatyków oczekuje na batalie finałowe najbardziej popularnych rozgrywek i nie jest to żadną tajemnicą. Europejskiej mistrzostwa się rozpoczną niedługo, co znaczy że będziemy widzami sporej liczny starć piłkarskich. Jednak przed tym jak to się wydarzy na nas czekają finałowe pojedynki w oglądanych najchętniej drużynowych rozgrywkach. Jeden z finałowych pojedynków jest już za nami i oglądaliśmy już wygranego tych rozgrywek. Oczywiście tutaj mowa o turnieju Ligi Europy. Po starciu finałowym europejskiej ligi przyjdzie czas na odkrycie rozstrzygnięcia w Champions League, lecz w obecnej chwili chcemy skoncentrować się na tych pierwszych rozgrywkach. Naprzeciw siebie stanęły drużyny United z Manchesteru a także Villarreal CF. W meczu finałowym obecność tych dwóch ekip znaczyła, że na fanów nożnej piłki czekało emocjonujące widowisko. I w istocie ten spektakl finałowy był bez cienia wątpliwości urzekający.

Należy pamiętać o tym, że finałowy mecz zmagań Ligi Europy został rozegrany na murawie Lechii Gdańsk w Polsce. Dla Polski nie ma żadnych wątpliwości do tego, że to jest bardzo duży honor, że mieliśmy szansę gościć dwie tak fantastyczne zespoły. Emery Unai jest szkoleniowcem zespołu Villarreal i rozpoznawalny jest z tego, że jest w stanie odnieść triumf w pojedynkach finałowych turnieju Europa League. Prowadzony przez Unai'a Emery'ego klub nie był faworyzowany w spotkaniu z United z Manchesteru, jednak to właśnie piłkarze Villarreal zdołali zdobyć trafienie numer jeden w tym meczu. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaer'a dostali szansę by strzelić bramkę wyrównującą. Pojedynek się zakończył remisem i właśnie dlatego sędzia był zobligowany zaprosić obie drużyny na 30. minutową dogrywkę. W trakcie dogrywki piłki nożnej sympatycy nie mieli okazji widzieć goli i dlatego sędzia zaprosił graczy na konkurs jedenastek. Rozsądnie będzie pod uwagę brać fakt, że jedenastki zawierają dużo losowości. Lepiej przygotowaną ekipą w tym meczu był Villarreal trenowany przez Unai'a Emery'ego, który wygrał wynikiem 11:10. Niezwykle ekscytujący był to konkurs jedenastek. Nie strzelenie karnego de Gea Davida, a więc bramkarza Manchesteru United zdecydowało o wygranej zespołu z Hiszpanii.